Będzie jaśniej i oszczędniej. Osiek inwestuje w LED-y

Data publikacji: 22.02.2019 14:57
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Osiek

Osiek
Osiek. 22.02.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W gminie Osiek wymienione zostaną lampy uliczne. Oświetlenie LED-owe zastąpi przestarzałe latarnie i przyniesie oszczędności do budżetu samorządu.

Jak powiedział burmistrz Rafał Łysiak to bardzo ważne dla gminy, która niedawno wyszła z programu naprawczego, po tym jak poprzednie władze ją zadłużyły.

W tym roku wzrost opłat za energię elektryczną w gminie Osiek ma wynieść od 50 do 60 procent i dlatego konieczna jest modernizacja oświetlenia. LED-y montowane będą we wszystkich 17 sołectwach oraz w samym Osieku na różnych odcinkach dróg. Teraz prowadzona jest inwentaryzacja lamp.

Obecnie tylko w jednym miejscu gminy Osiek znajduje się nowoczesne oświetlenie LED-owe. Zostało zainstalowane w ubiegłym roku, podczas remontu jednokilometrowego odcinka drogi w Pliskowoli. Inwestycja realizowana była wspólnie z powiatem i urzędem wojewódzkim.

Wymiana lamp na LED-owe w gminie Osiek kosztować będzie około 3 mln zł.  Wkład własny gminy wyniesie 15 procent. Do końca lutego, w urzędzie marszałkowskim w Kielcach zostanie złożony wniosek o dofinansowanie  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama