Gratka dla miłośników gier planszowych

Data publikacji: 24.02.2019 18:00
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.02.2019 Kielce.Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Gry planszowe

24.02.2019 Kielce.Wojewódzka Biblioteka Publiczna. Gry planszowe
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbył się V Wielki Bój Planszówkowy. Miłośnicy gier planszowych mogli wziąć udział w prelekcjach, dyskusjach i prezentacjach gier. Każdy miał do wyboru jeden z około 500 tytułów. 

Jak informuje Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gry planszowe od dobrych kilku lat przeżywają swój renesans.

- Patrząc przez pryzmat ostatnich lat, na pewno możemy mówić o sporym rozwoju. Jednak jeżelibyśmy się porównali, jako rynek gier planszowych, do rynków niemieckich czy francuskich, to jeszcze jesteśmy trochę za nimi. Chociaż liczba gier, które się w Polsce ukazują jest porównywalna, cały czas są to tytuły, które kiedyś były popularne na Zachodzie. Myślę jednak, że szybko nadrabiamy tę stratę - zaznacza.

Osoby, które przyszły do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mówiły, że przy stolikach z grami spędzały nawet po kilka godzin. To przede wszystkim dzieci i młodzież. Wśród graczy nie brakowało jednak dorosłych osób. Pan Damian na bój planszówkowy przyszedł razem z dwoma synami.

- Planszówkami pasjonuję się od roku 1999. Wtedy, razem z kolegami, założyliśmy przy domu kultury w naszej miejscowości klub miłośników, nie tylko planszówek, ale także ogólnie gier związanych z fantastyką. Planszówki są świetną formą do bycia razem i to nie przy komputerze, a także nawiązywania nowych relacji - podkreślił.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej znajduje się około 500 tytułów gier planszowych. 

Reklama