„Sklepy cynamonowe” znów w „Kubusiu”

Data publikacji: 27.02.2019 11:31
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Prace nad spektaklem

Prace nad spektaklem "Sklepy cynamonowe" Bruno Schulza, w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Spektakl „Sklepy cynamonowe” wraca na scenę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Przedstawienie oparte na twórczości Brunona Schulza zostanie pokazane w sobotę, 2 marca i w niedzielę, 3 marca o godzinie 18.

To kolejna propozycja Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. Wyjątkowa forma inscenizacyjna spektaklu jest oparta na grze aktorów i eksperymentalnej formie teatru cieni. Do tego pojawiają się: inspirowana grafikami artysty scenografia, sugestywne monologi i podkreślająca emocje współczesna muzyka na żywo.

Jak dodaje Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i aktora „Kubuś” oraz twórca inscenizacji i reżyser „Sklepów cynamonowych”, przedstawienie powstało we współpracy z tureckim teatrem. - Został stworzony w koprodukcji z Shadow Theater Puppet. Ta oryginalna forma była prezentowana w wielu już krajach, między innymi w Niemczech, na Ukrainie i w Turcji. Teraz prezentujemy ją w Kielcach. Warto zobaczyć, na pewno będzie to ciekawe spotkanie z Schulzem – podkreśla Robert Drobniuch.

„Sklepy cynamonowe” zostały nagrodzone między innymi główną nagrodą na 17. Festiwalu Sztuki Teatralnej - Sztuka Polskiej Prowincji w Rybniku, a także nagrodą za wyrażenie teatru lalką – za scenografię Cengiza Özeka na X Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też człowiek” w Warszawie.

adv adv
Wiadomości
Reklama