W Wiślicy będzie czyste powietrze

Data publikacji: 28.02.2019 14:28
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Podpisanie porozumienia w sprawie przekazania profesjonalnego urządzenia do pomiaru jakości powietrza  miedzy Miastem i Gminą Wiślica a Polską Spółką Gazownictwa

Podpisanie porozumienia w sprawie przekazania profesjonalnego urządzenia do pomiaru jakości powietrza miedzy Miastem i Gminą Wiślica, a Polską Spółką Gazownictwa
Wiślica. 28.02.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Nowoczesne urządzenie do pomiaru jakości powietrza zostało przekazane dziś burmistrzowi Wiślicy przez Polską Spółkę Gazownictwa. Firma realizuje program pod nazwą "Przyłącz się, liczy się każdy oddech".

Jarosław Jaworski, burmistrz Wiślicy podkreśla, że dzięki aparaturze, miasto będzie miało możliwość monitorowania stężenia niebezpiecznych pyłów w powietrzu. Jak dodaje, zarówno czujnik, jak i wyświetlacz prezentujący wyniki zostaną  umieszczone na budynku Ośrodka Zdrowia. Wskazania będzie też można śledzić na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy.

- Ten czujnik jest dla nas bardzo ważny. Nie dość, że będzie nas informował o stanie jakości powietrza, to także inicjuje rozpoczęcie inwestycji gazowej w gminie. Myślę, że to przedsięwzięcie pozwoli nam diametralnie poprawić jakość powietrza. W centrum Wiślicy nie jest najlepiej, szczególnie w sezonie grzewczym – podkreśla burmistrz.

Lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że czyste powietrze jest ważne dla naszego zdrowia. To również priorytet polskiego rządu. Poseł przypomina, że to właśnie w Wiślicy, władze Polskiej Spółki Gazownictwa, podpisały niedawno list intencyjny w sprawie gazyfikacji gminy. - Błękitne paliwo jest nowoczesnym nośnikiem energii. Już niebawem Wiślica z tego skorzysta. My wprowadziliśmy program Czyste Powietrze, który ma pomóc m.in. w termomodernizacji budynków, wymianie źródeł ciepła, żeby mieszkańcy mogli żyć na miarę XXI wieku – zaznacza poseł.

Przypomnijmy, jesienią 2018 roku, podobne do wiślickiego urządzenia pomiarowe trafiły do Buska-Zdroju i Końskich. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama