Kto dyrektorem szpitala w Pińczowie?

Data publikacji: 01.03.2019 15:22
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital Powiatowy w Pińczowie.

Szpital Powiatowy w Pińczowie.
Pińczów. 21.06.2016 / Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Zarząd Powiatu Pińczowskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora miejscowego szpitala. Jak informuje wicestarosta Ryszard Barna, w związku z rezygnacją ze stanowiska Bartosza Stemplewskiego, konieczne jest znalezienie nowego szefa lecznicy. Kandydaci muszą spełnić kilka wymogów.

Wicestarosta podkreśla, że poprzedni dyrektor przez ponad 8 lat zarządzał szpitalem i zostawił lecznicę w bardzo dobrej kondycji. Przewodniczący nie ukrywa, że poprzeczka, która została ustawiona przez byłego dyrektora Bartosza Stemplewskiego jest bardzo wysoka.

- Oczekujemy dalszego rozwoju szpitala. Mamy trzecie piętro wolne. Myślimy, że nowy dyrektor zaproponuje nam utworzenie nowych oddziałów np. neurologii. Rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia będzie prowadził już nowy dyrektor – zaznacza przewodniczący komisji.

W styczniu dotychczasowy dyrektor lecznicy Bartosz Stemplewski został p.o. dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Jednocześnie upoważnił Krzysztofa Słoninę, radnego powiatowego w Pińczowie i byłego wójta gminy Kije do pełnienia obowiązków przy czynnościach związanych z funkcjonowaniem pińczowskiego szpitala.

Krzysztof Słonina zapowiedział, że będzie się ubiegał o fotel dyrektora lecznicy.

Reklama