Drogowcy mogą rozpoczynać prace. Zielone światło dla mostu w Nowym Korczynie

Data publikacji: 04.03.2019 16:55
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Nowy Korczyn. Rzeka Wisła i prom

Nowy Korczyn. Rzeka Wisła i prom
Nowy Korczyn. 07.09.2017 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

To już pewne. Długo wyczekiwana budowa mostu, który połączy Nowy Korczyn z Borusową w Małopolsce, dojdzie do skutku. Dziś Paweł Zagaja, burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn, otrzymał pozytywną decyzję od wojewody świętokrzyskiego w tej sprawie.

 „Mamy to! Firma Intercor z Zawiercia może wchodzić na plac budowy. Przygotowania trwały wiele lat, ale liczy się efekt. Cieszę się, że mogłem również przyczynić się do realizacji tej inwestycji. W ramach zadania powstanie dodatkowy wlot na rondo dla mieszkańców Łęki, Podzamcza i Podraja, który usprawni wjazd i wyjazd do tzw. trójmiasta – napisał na swoim Facebookowym profilu Paweł Zagaja.

Jak już informowaliśmy, długa na prawie 700 metrów przeprawa zastąpi kursujący po rzece prom i połączy południową część regionu z Małopolską. Razem z dojazdami powstanie około 2 km dróg. Trasa rozpocznie się w Nowym Korczynie na skrzyżowaniu drogi krajowej 79 i wojewódzkiej trasy 973 i dalej tą drogą przebiegnie w stronę Małopolski. Inwestycja ma umożliwić połączenie dróg w stronę Tarnowa oraz szybki dostęp do autostrady A4.

Koszt wspólnej inwestycji dwóch województw to 61 milionów złotych. Drogowcy liczą, że przeprawa będzie gotowa w październiku 2020 roku.

Reklama