Silny wiatr w regionie. Łamał drzewa, uszkodził dachy

Data publikacji: 05.03.2019 12:37 / Data aktualizacji: 05.03.2019 19:15
Autor: Kamil Król , Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. MorgueFile

Silny wiatr dał się we znaki mieszkańcom i służbom ratowniczym w województwie świętokrzyskim. W miejscowości Janik, w powiecie ostrowieckim na jednej z posesji pochyliło się drzewo, które mogło upaść na dom. Z kolei na drodze z Kielc w kierunku Zagnańska drzewo upadło na jezdnię.

Po południu, jak relacjonuje aspirant Krystian Czerwik ze Stanowiska Kierowania Świętokrzyskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej, w Kielcach na ulicy Piekoszowskiej silny podmuch wiatru uszkodził elewację na jednym z budynków, natomiast na niezamieszkałym domu przy ulicy Chęcińskiej została naderwana blacha.

Strażacy interweniowali również w Kunicach, w powiecie opatowskim, gdzie zostało uszkodzone poszycie stodoły. Z kolei w Skarżysku doszło do częściowego zerwania dachu na jednym z budynków mieszkalnych, a w Starachowicach wiatr zerwał blachę z dachu budynku handlowo-usługowego.

Silny wiatr powalił również kilkanaście drzew, jednak nie spowodowało to utrudnień w ruchu, ani szkód. Na bieżąco konary były usuwane przez strażaków z jezdni.

Reklama