Złote serduszka dla nowo narodzonych kobiet!

Data publikacji: 08.03.2019 06:00 / Data aktualizacji: 08.03.2019 15:08
Autor: Magdalena Sitek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Radio Kielce

Polskie Radio Kielce wita nowo narodzone kobiety w województwie świętokrzyskim. Są to Amelia, Kornelia, Dagmara, Idalia, Klaudia, Marcelina, Natalia, Kinga, Laura, Maja, Sara, Patrycja, Hanna i Weronika. Pierwsze 4 dziewczynki przyszły na świat w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka przy ulicy Prostej w Kielcach, Klaudia w Klinice Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Marcelina oraz Patrycja w Szpitalu Kieleckim im. Świętego Aleksandra w Kielcach, Natalia w Szpitalu Specjalistycznym w Staszowie, Kinga i Sara w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, Laura w szpitalu Ostrowcu, Maja w Specjalistycznym Szpitalu Świętego Łukasza w Końskich, a Hanna i Weronika w szpitalu w Starachowicach.

Jak już informowaliśmy, z okazji przypadającego dziś Dnia Kobiet witamy złotym serduszkiem wszystkie Panie urodzone 8 marca 2019 roku w województwie świętokrzyskim.

Nowo narodzone małe kobiety i ich pierwsze w życiu zdjęcia prezentujemy na stronie internetowej Radia Kielce.

Złote serduszka od Radia Kielce dla "kobiet" urodzonych 8 marca 2019 roku w województwie świętokrzyskimFot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Jak powiedział nam doktor nauk medycznych Grzegorz Wydrzyński, kierownik szkoły rodzenia przy Klinice Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, w ostatnim czasie dziewczynek rodzi się nieco mniej niż chłopców.

Według rankingu sporządzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji najpopularniejszym imieniem nadawanym dziewczynkom w 2018 roku była Zuzanna. Na kolejnych miejscach uplasowały się panie o imieniu Julia oraz Zofia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI

Podobne wiadomości
Reklama