Wojewódzkie Święto Policji w Sandomierzu

Data publikacji: 21.07.2011 16:50
Kategoria: Wiadomości z regionu

W Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbyła się główna część obchodów Wojewódzkiego Święta Policji. Wziął w nich udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller, który mówiąc o znaczeniu tej służby dodał, że społeczeństwo potrzebuje policjantów, którzy są partnerami i prawdziwymi autorytetami.

Komendant Główny Policji Andrzej Matejuk pochwalił pracę świętokrzyskich funkcjonariuszy. Powiedział, że na co dzień potwierdzają swój profesjonalizm.

Podczas uroczystości 40 świętokrzyskich policjantów otrzymało złote, srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę, a także odznaki "Zasłużony dla policji" Ponadto wręczono awanse na wyższe stopnie. W tym gronie był m.in. komendant powiatowy policji w Sandomierzu Zbigniew Kotarski, który awansował na inspektora.

W uroczystościach wzięły udział władze województwa, parlamentarzyści z naszego regionu, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie. Wcześniej w Bazylice Katedralnej odbyła się msza w intencji policjantów, której przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Teraz na Bulwarze im. Józefa Piłsudskiego nad Wisłą odbywa się festyn rodzinny "Bezpieczeństwo i trzeźwy umysł- wspólna sprawa". Są m.in. konkursy z nagrodami propagujące bezpieczeństwo na drogach, nad wodą i podczas pracy. Impreza zakończy się koncertem zespołu Roy Bennet Group, który zagra o godzinie 20.

Grażyna Szlęzak-Wójcik
grazyna.szlezak-wojcik@radio.kielce.pl

Reklama