Radio Kielce pamięta o małych dziewczynkach w Dniu Kobiet

Data publikacji: 08.03.2019 11:47
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.03.2019 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Porodówka

08.03.2019 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka. Porodówka
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zmęczone, ale bardzo szczęśliwe mamy urodzonych dziś, 8 marca małych kobietek odwiedziliśmy w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Polskie Radio Kielce przygotowało dla najmłodszych mieszkanek naszego regionu wyjątkowe prezenty – złote serduszka.

Pani Agnieszka, mama urodzonej o godzinie 6.05 Amelii podkreśla, że córka jest jej pierwszym dzieckiem, którego przyjścia na świat nie mogła się doczekać. – Cieszę się, że Amelia urodziła się akurat w Dzień Kobiet, dla mnie to wspaniały prezent. Jej tata też się spisał, asystował przez cały poród i był dla mnie ogromnym wsparciem – mówi świeżo upieczona mama.

Grażyna Nowak, położna koordynująca salę porodową w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach mówi, że do godziny 9 w szpitalu urodziło się 8 dzieci, w tym 4 dziewczynki. – Pierwsza przyszła na świat o godzinie 0.50 i ma na imię Dagmara. Leży na sali z mamą i obie cieszą się sobą – mówi położna. Pozostałe dziewczynki to Amelia, Kornelia i Idalia. – Wszystkie mają dobrą wagę, są zdrowe, różowiutkie – dodaje położna.

Wszystkie urodzone dziś dziewczynki dostaną od Polskiego Radia Kielce złote serduszka. Jak mówi Janusz Knap, prezes rozgłośni, Radio Kielce podchodzi z sercem do wszystkich słuchaczy, a do maluchów zwłaszcza. – Dla dziewczynek urodzonych 8 marca mamy serce szczególne, szczerozłote. Liczymy, że będzie dla nich symbolem otwarcia na świat i zwykłej ludzkiej radości – mówi.

Serduszkiem obdarowana zostanie także Klaudia, która urodziła się w Klinice Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Na stronie internetowej na bieżąco informujemy o kolejnych dziewczynkach urodzonych w regionie.

Podobne wiadomości
Reklama