"Koroneczki" grają z Ruchem, a tam jest Niedźwiedź

Data publikacji: 08.03.2019 14:43
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
14.03.2018 Kielce PGNiG Superliga. Mecz Korona Handball  Ruch Chorzów. Honorata Syncerz

14.03.2018 Kielce PGNiG Superliga. Mecz Korona Handball - Ruch Chorzów. Honorata Syncerz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 21. kolejce PGNiG Superligi Korona Handball zmierzy się w sobotę w Chorzowie z Ruchem. Kielczanki przystąpią do tego meczu po dziewięciu wyjazdowych porażkach z rzędu, ale podbudowane zwycięstwem przed własną publicznością, z wyżej notowanym KPR Gminy Kobierzyce.

„Koroneczki” są faworytkami spotkania. Wygrały w tym sezonie siedem meczów i mają na koncie dziewiętnaście punktów. Chorzowianki z dwoma wygranymi spotkaniami i sześcioma punktami w dorobku, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

– Na pewno powalczymy. Wiadomo, że w Chorzowie zawsze ciężko się gra, ale mam nadzieję, że trzy punkty wrócą z nami do Kielc – powiedziała obrotowa Paulina Piwowarczyk.

W minionym tygodniu chorzowską drużynę wzmocniła była reprezentantka Polski Iwona Niedźwiedź. 39–letnia zawodniczka, która ma pomóc Ruchowi w walce o utrzymanie, miała jednak półtoraroczną przerwę w ligowych występach.

– To nie jest tak, że Iwona nic nie robiła, bo na pewno trenowała. Jej doświadczenie, obycie międzynarodowe i reprezentacyjne, jest w stanie temu młodemu zespołowi pomóc. Wszystko jednak weryfikuje parkiet. Zagraliśmy dobry mecz z Kobierzycami i mam nadzieję, że teraz powalczymy z Ruchem i wrócimy z punktami – stwierdził trener Paweł Tetelewski.

Mecz 21. kolejki PGNiG Superligi, w którym Korona Handball zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów, rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 19.00.         

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama