Michał Cieślak po konwencji PiS: polskie wartości siłą Europy

Data publikacji: 09.03.2019 14:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Michał Cieślak, poseł Porozumienia

Michał Cieślak, poseł Porozumienia
Kielce. 04.03.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W Jasionce pod Rzeszowem Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało plan na kolejną kadencję europarlamentu. To symboliczny początek kampanii w regionach. Politycy podkreślali, że wizja PiS jest spójna z polityką Unii oraz że Polska chce mieć swój głos we wspólnocie. Kandydaci PiS do wyborów do Parlamentu Europejskiego podpisali Deklarację Europejską tego ugrupowania.

W deklaracji znajduje się między innymi zapowiedź działania na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy, obrony prawa rodziców do wychowania dzieci i równego traktowania polskich firm, zabiegania o interesy polskich rolników.

Michał Cieślak świętokrzyski poseł Porozumienia podkreśla, że podczas sobotniej konwencji PiS zwrócono uwagę na potrzebę równego traktowania krajów Unii Europejskiej.

- My podkreślamy, że siła i fundament Europy to rodzina i korzenie chrześcijaństwa. Bez tego Europa nigdy nie będzie silna, nie możemy o tym zapomnieć, na każdym kroku musimy podkreślać, że Polskie wartości są siłą Europy - dodaje.

Parlamentarzysta zaznacza, że jednym z najważniejszych punktów europejskiej deklaracji Prawa i Sprawiedliwości to dalszy rozwój Polski i Europy. Michał Cieślak zaznacza, że równie istotne jest także wspieranie polskich rolników.

- Będziemy zabiegać o interesy polskich rolników. W końcu są okoliczności i warunki, aby upomnieć się o wyższe dopłaty dla rolników z małych gospodarstw rolnych. Które mimo spełniania wszystkich standardów nie mogą konkurować z kilkuset hektarowymi gospodarstwami dominującymi na zachodzie - zaznacza.

Podczas konwencji zadeklarowano także starania o wynegocjowanie korzystnego dla Polski budżetu, sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy i zrównoważony rozwój. W dokumencie znajduje się także zapowiedź działania na rzecz bezpiecznych granic Europy. Zadeklarowano również działania dotyczące niezależności energetycznej Polski i Europy, a także tego, by w całej Europie obowiązywała ta sama jakość produktów.

adv adv
Wiadomości
Reklama