Olesia Parandi na dłużej w Koronie Handball

Data publikacji: 12.03.2019 14:49
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport

 
Kielce. 02.03.2019 / Fot. Krzysztof Klimek / Radio Kielce

Korona Handball przedłużyła kontrakt z Ukrainką Olesią Parandii. 27 – letnia prawoskrzydłowa będzie zawodniczką kieleckiego klubu przez kolejne dwa sezony. – Uważamy, że warto postawić na tę szczypiornistkę – stwierdził Krzysztof Demko.

– Olesia ma za sobą perturbacje zdrowotne, ale po kontuzji nie ma już śladu. Trener Paweł Tetelewski jest zadowolony z jej gry – dodał członek zarządu Korony Handball.

Olesia Parandii zagrała w tym sezonie w zaledwie dziewięciu meczach PGNiG Superligi. Zdobyła w nich szesnaście bramek.

Działacze klubu, zajmującego obecnie ósme miejsce w PGNiG Superlidze, przedłużyli wcześniej kontrakty z Magdaleną Kędzior, Honoratą Syncerz, Martą Chodakowską i Sandrą Zimnicką.

– Do końca marca skompletujemy kadrę na nowy sezon. Nie jest tajemnicą, że z grona szczypiornistek, które chcielibyśmy w przyszłym sezonie, pozostało jeszcze sfinalizowanie rozmów z Magdaleną Skowrońską oraz z Pauliną Piwowarczyk, na którą mocno stawia Paweł Tetelewski. To jest nasza wychowanka, ale wypożyczona z Energa AZS Koszalin. W grę wchodzi zatem zapłacenie ekwiwalentu za wyszkolenie. Jesteśmy w trakcie negocjacji kwoty – dodał Krzysztof Demko. 

Reklama