Rehabilitacja także w Chrobrzu

Data publikacji: 12.03.2019 15:03
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Zdrowie
Uroczyste otwarcie gabinetu fizjoterapii w budynku Ośrodka Zdrowia w Chrobrzu

Uroczyste otwarcie gabinetu fizjoterapii w budynku Ośrodka Zdrowia w Chrobrzu
Chroberz. 12.03.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Gabinet fizjoterapii powstał w Chrobrzu, w gminie Złota. Sale do rehabilitacji mieszczą się w budynku ośrodka zdrowia. Na taką placówkę, mieszkańcy gminy czekali od dawna. Jak podkreślają wielu pacjentów musi jeździć do Pińczowa, a do rehabilitantów są długie kolejki. Barbara Liberek – właścicielka pracowni fizjoterapii w Chrobrzu, informuje, że w gabinecie oferowane są m.in. zabiegi: elektroterapii, laseroterapii i magnetoterapii.

Jak dodaje, placówka ma już podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- To oferta dla osób, które dbają o własne zdrowie, są po wypadkach czy po operacjach np. wymianie stawu biodrowego. Mamy siedzący tryb życia, więc przede wszystkim odcinek lędźwiowy bardzo cierpi. Rehabilitacja skierowana jest właściwie do każdego - zaznacza Barbara Liberek.

Tadeusz Sułek - wójt Złotej jest zadowolony, że w gminie nieodpłatnie będą świadczone usługi rehabilitacyjne.

- Długo czekaliśmy na kontakt z NFZ, ale udało się. Dlatego każdy, kto tylko dostanie skierowanie od lekarza może się zgłosić - podkreśla wójt.

Tomasz Woźniak - kierownik ośrodka zdrowia w Złotej podkreśla, że takich zabiegów brakuje, a czas oczekiwania na nie w okolicznych ośrodkach wynosi nawet kilka miesięcy.

- Mieszkamy w środowisku wiejskim. Tutaj, nawet młodzi ludzie mają dolegliwości kostno-stawowe. Dzięki takiemu obiektowi i takim zabiegom jest szansa na poprawę stanu ich zdrowia, a nawet na wydłużenie życia - mówi.

Gabinet czynny jest w dni powszednie. W poniedziałek i wtorek od godziny 12:00 do 18:00, zaś od środy do piątku w godzinach od 8:00 do 13:00. Zapisać się można na miejscu lub pod numerem telefonu 600 090 987.

Reklama