Maturzyści zadowoleni po egzaminie z angielskiego [ARKUSZ]

Data publikacji: 13.03.2019 07:23 / Data aktualizacji: 13.03.2019 13:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Próbna matura w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach

Próbna matura w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach
Kielce. 11.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Łatwy i przyjemny – tak tegoroczni maturzyści ocenili próbny egzamin z języka angielskiego. Jak mówili uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach, problemów nie sprawiły ani zadania pisemne, ani słuchanki. Również temat pracy pisemnej był przyjemny i pozwalał rozwinąć kreatywność. Zadaniem abiturientów było napisanie wpisu blogowego o hobby, które poznali w wakacje.

ARKUSZ MATURY PRÓBNEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

- Ja pisałem o kalistenice. To ćwiczenia siłowe, które można wykonywać w domu. Taka siłownia, w której nie potrzeba sprzętu – mówi jeden z uczniów.

Według maturzystów żaden z trzech próbnych egzaminów, które zdawali w tym tygodniu, nie sprawił im kłopotów. Jedyne co będą chcieli dopracować to geometria, która okazała się najtrudniejsza na wtorkowej próbie z matematyki.

Władysław Zaucha, dyrektor „Elektryka” mówi, że cieszy go fakt, iż większość uczniów jego szkoły była dobrze przygotowani do próbnej matury.

- Uczniowie byli w większości zadowoleni, tematy z matematyki i języka polskiego im pasowały. Jeżeli chodzi o język angielski, to duża grupa skończyła egzamin przed czasem. Ale mamy świetnych nauczycieli tego języka i większość tegorocznych maturzystów będzie w maju zdawała go na poziomie rozszerzonym – twierdzi Władysław Zaucha.

Wyniki próbnych matur, młodzież z Zespołu Szkół Elektrycznych pozna już w przyszłym tygodniu. Do prawdziwej matury zostało jeszcze trochę czasu i nauczyciele będą mieli możliwość wytłumaczenia tych dziedzin wiedzy, które sprawiały najwięcej problemów.

Głównym organizatorem tegorocznej, dziesiątej świętokrzyskiej próbnej matury jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Uczelnię wspiera prezydent Kielc. W tym roku do egzaminów przystąpiło około 12 tysięcy maturzystów. Próbną maturę pisała młodzież z połowy kraju. Oprócz niemal wszystkich szkół średnich ze świętokrzyskiego, do egzaminu przystąpiły placówki między innymi z Mazowsza, Podkarpacia, Małopolski i Śląska.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama