Flagi już wiszą. Kielce przygotowują się do Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Data publikacji: 15.03.2019 11:50
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Przy kieleckich ulicach zawisły flagi Polski i Węgier

Przy kieleckich ulicach zawisły flagi Polski i Węgier
Kielce. 15.03.2019 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Przy kieleckich ulicach zawisły flagi Polski i Węgier. To element przygotowań do Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które w przyszłym tygodniu odbędą się w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Kulminacyjnym punktem spotkań będzie Gala Przyjaźni, z udziałem prezydentów obu krajów: Andrzeja Dudy i Janosa Adera. Uroczystość zostanie zorganizowana 22 marca w Kieleckim Teatrze Tańca. Głowy państw oficjalnie przekażą flagę Dni Przyjaźni kolejnemu gospodarzowi, a w części artystycznej zaprezentowany zostanie spektakl „Drewniany Książę”, z muzyką słynnego węgierskiego kompozytora - Beli Bartoka. Choreografię przygotowała Elżbieta Pańtak, dyrektor teatru.

Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej rozpoczną się 22 marca, uroczystym przywitaniem prezydentów: Polski - Andrzeja Dudy i Węgier - Janosa Adera. W tym samym dniu, w Hali Legionów zainaugurowany zostanie trzydniowy turniej piłki ręcznej juniorów, z udziałem PGE VIVE Kielce, Wisły Płock oraz węgierskich zespołów Pick Szeged i Veszprem. W Filharmonii Świętokrzyskiej natomiast odbędzie się wspólna konferencja samorządowców i przedstawicieli branży turystycznej, poświęcona promocji turystycznej.

23 marca, w bazylice katedralnej zostanie odprawiona msza z udziałem głów obu państw. Po jej zakończeniu, na Placu Najświętszej Marii Panny, prezydenci spotkają się z mieszkańcami Kielc.
Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na naszej stronie internetowej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama