"Jedynki" PO na listach Koalicji Europejskiej do europarlamentu

Data publikacji: 15.03.2019 15:59
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Róża Thun

Róża Thun
Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun "jedynką" na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim. Z miejsca piątego startować ma obecny europoseł Bogusław Sonik.

Zarząd Platformy zatwierdził kandydatów partii na listy wyborcze Koalicji Europejskiej, tworzonej przez PO, PSL, SLD, Nowoczesną i Zielonych. Zgodnie z ustaleniami koalicjantów, PO wskazać ma kandydatów na siedem "jedynek", a pozostałe ugrupowania w Koalicji Europejskiej otworzą sześć list - po trzy "jedynki" przypadły PSL i SLD. Ani Nowoczesna, ani Zieloni nie wskazały żadnego kandydata na pierwsze miejsca list wyborczych.

Kandydatów PO na listy Koalicji Europejskiej w poszczególnych okręgach wyborczych zaprezentował na konferencji prasowej lider partii Grzegorz Schetyna. Są wśród nich: były szef MSZ Radosław Sikorski, byli premierzy: Ewa Kopacz i Jerzy Buzek, europosłowie: Janusz Lewandowski, Adam Szejnfeld, Jarosław Wałęsa i Michał Boni, a także szefowa PAH - Janina Ochojska, były reprezentant Polski w skoku wzwyż Władysław Kozakiewicz oraz była minister sportu Joanna Mucha, były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i szef PO na Mazowszu Andrzej Halicki.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będą rozmowy PO z Dariuszem Rosatim, by przyjął drugie miejsce na liście mazowieckiej, na tej liście znajdzie się też Danuta Huebner.

Reklama