Dla nich taniec to wielka pasja i radość. Ogólnopolska rywalizacja w Staszowie

Data publikacji: 16.03.2019 07:05 / Data aktualizacji: 16.03.2019 12:17
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Staszów. Ogólnopolski Turniej Taneczny

Staszów. Ogólnopolski Turniej Taneczny
16.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Tancerze z całego kraju rywalizują na Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym w Staszowie. Wśród uczestników są posiadacze najwyższych klas tanecznych. Młodsze roczniki rywalizują o kolejne punkty. W sumie na parkiecie pojawi się 181 par.

Nastoletni tancerze z Krakowa i Przemyśla mówili nam, że dla nich taniec to pasja, radość i pozytywne emocje. Nawet jeżeli mają gorszy dzień, to trening regeneruje ich, mimo że wymaga fizycznego wysiłku. O sportowym aspekcie tańca towarzyskiego powiedziała Radiu Kielce Małgorzata Dziedziczak, koordynatorka artystyczna Ogólnopolskiego Turnieju w Staszowie.

- Patrząc na skoordynowane i płynne ruchy tancerzy może się wydawać, że każdy potrafi to zrobić, ale tak naprawdę za wysokimi umiejętnościami stoi poświęcenie i systematyczny trening. Najwyższej klasy tancerze spędzają na sali codziennie od 5 do 6 godzin - powiedziała nasza rozmówczyni.

Staszów. Ogólnopolski Turniej Taneczny16.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Burmistrz Leszek Kopeć zwrócił uwagę na rosnący prestiż tanecznej imprezy w Staszowie, która odbywa się już od 15 lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród par tańca towarzyskiego.

- Ludzie chętnie do nas przyjeżdżają, mimo że turnieje odbywają się też w wielu innych miejscach w Polsce, to bardzo cieszy - dodał burmistrz Leszek Kopeć.

Wręczenie głównej nagrody, czyli pucharu Tadeusza Wrześniaka, właściciela hut szkła, odbędzie się około godziny 19.00.

Turniej odbywa się  hali Ośrodka Sportu  i Rekreacji.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama