Szykuje się wielka inwestycja w Broninie

Data publikacji: 16.03.2019 13:23
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bronina. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Bronina. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Rozbudowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie coraz bliżej. Po podziale przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego pieniędzy z PFRON na realizację zadań z zakresu rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami największe dofinansowanie wynoszące, ponad 1 milion 250 tysięcy złotych, ma otrzymać powiat buski. Pieniądze mają zostać przeznaczone na budowę tzw. pawilonu rehabilitacyjno-edukacyjnego, czyli budynku do rehabilitacji zawodowej i społecznej.

- To dobra informacja - mówi Jerzy Kolarz, starosta buski.

Jeszcze w tym roku powiat chce rozpocząć inwestycję wartą około 3,5 miliona złotych.

- Mam nadzieję, że ta kwota będzie nam przyznana. To pozwoliło, by w połowie czerwca rozpisać przetarg i rozpocząć tę inwestycję - dodaje starosta.

Wiesław Waga, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie zaznacza, że w ponad czterdziestoletnim budynku uczy się obecnie ponad 120 osób. Dlatego konieczna jest rozbudowa placówki.

Bronina. Specjalny Ośrodek Szkolno-WychowawczyFot. Marta Gajda / Radio Kielce

- W nowym budynku będzie osiem pracowni. M.in. gospodarstwa domowego, prac biurowych, ogrodnictwa i florystyki. Będzie też sala do rehabilitacji ruchowej - wymienia dyrektor.

Ostateczną decyzję o przyznaniu pieniędzy na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie podejmą radni sejmiku województwa. Na Ponidziu dofinansowanie z PFRON mogą otrzymać również: Caritas Diecezji Kieleckiej na przebudowę budynku dawnej Szkoły Podstawowej w Gorzkowie, powiat kazimierski na utworzenie zespołu mieszkań chronionych i dziennej rehabilitacji oraz Dom Pomocy Społecznej w Bejscach na wykonanie windy dla osób niepełnosprawnych.

Buski samorząd planuje również złożenie wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali sportowej.

adv adv
Wiadomości
Reklama