Posprzątaj w szafie i pomóż misjonarzom

Data publikacji: 17.03.2019 07:29
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
5.3.2016 Kielce. Zbiórka elektrośmieci

5.3.2016 Kielce. Zbiórka elektrośmieci
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Oddając niepotrzebne ubrania będzie można pomóc kieleckim misjonarzom. Zbiórka rozpocznie się w najbliższą środę, 20 marca.

- Od tego dnia przy wszystkich kościołach w Kielcach będą stały żółte kontenery, do których będzie można przynosić niepotrzebną odzież - mówi ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej. - Możemy przynosić zarówno odzież zużytą, jak i w dobrym stanie. Wszystko zostanie posegregowane. Dobre ubrania trafią na misje, a zużyte zostaną sprzedane firmie, która je przetworzy. Uzyskane pieniądze będą przeznaczone na budowę kolejnych studni w Afryce - wyjaśnia ks. Łukasz Zygmunt.

Akcja jest kontynuacją zbiórki makulatury, zapoczątkowanej przez radnego Władysława Burzawę. Dzięki kieleckim zbiórkom, w Afryce wybudowano dotychczas 6 studni.

Z kolei od 24 kwietnia przy parafiach całej diecezji kieleckiej ponownie rozpoczną się zbiórki elektrośmieci. Wkrótce pojawi się harmonogram ich odbioru. Uzyskane w ten sposób pieniądze także zostaną przeznaczone na potrzeby misji.

- W ramach pierwszej edycji tej akcji w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 300 ton elektrośmieci, co dało kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Za te pieniądze zbudowaliśmy na Jamajce oddział okulistyki, z którego miejscowa ludność już może korzystać. Tygodniowo przyjmowanych jest tam kilkadziesiąt osób. Pracują tam lekarze, którzy przyjeżdżają z różnych części świata, aby pomagać pracującym na Jamajce od ponad 20 lat polskim misjonarzom - dodaje ks. Łukasz Zygmunt.

W najbliższym czasie zapadnie decyzja, na jaki projekt zostaną przeznaczone pieniądze z tegorocznej zbiórki elektrośmieci.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama