Patryk Jaki z poparciem ministra sprawiedliwości w wyborach do PE [OBEJRZYJ]

Data publikacji: 21.03.2019 10:57 / Data aktualizacji: 21.03.2019 17:41
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Konferencja prasowa na kieleckim Rynku. Na zdjęciu od lewej Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości i świętokrzyski poseł, Patryk Jaki – wiceminister, Mariusz Gosek – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

Konferencja prasowa na kieleckim Rynku. Na zdjęciu od lewej Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości i świętokrzyski poseł, Patryk Jaki – wiceminister, Mariusz Gosek – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 21.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Patryk Jaki będzie przedstawiać w europarlamencie racje Polski kompetentnie, odważnie i profesjonalnie - przekonywał w Kielcach Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości. Jak informowaliśmy - Patryk Jaki wystartuje z trzeciego miejsca listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Szef resortu stwierdził, że Bruksela jest dziś polem bitwy o wymiar sprawiedliwości. Dodał, że Patryk Jaki jest odpowiednią osobą do obrony polskich interesów. Jeśli Polska chce wygrać, to musi postawić na prawdziwych wojowników - zaznaczył Zbigniew Ziobro. 

- Chcielibyśmy, aby państwa europejskie mogły skutecznie reformować aparat sprawiedliwości, aby Polska nie była w tym ograniczana. To są niezwykle ważne sprawy i kto, jeśli nie Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, będzie mógł tam stawać i w sposób kompetentny, odważny, profesjonalny przedstawiać racje Polski - powiedział szef Solidarnej Polski.

Zbigniew Ziobro chwalił wiceministra sprawiedliwości za kompetencje, zaangażowanie i pracowitość. Dodał, że kandydaci Zjednoczonej Prawicy będą skutecznie angażować się w prace nad tworzeniem nowego budżetu UE.

- Nie jesteśmy pomniejszym krajem UE, który na kolanach z podkulonym ogonem ma prosić się o grosze z europejskiego stołu. Jesteśmy godnym narodem o wielkiej tradycji europejskiej i mamy z tego powodu swoje prawa. Wpłacamy niemałe środki na rzecz wspólnego budżetu, udostępniając duży rynek- wyliczał Zbigniew Ziobro.

Patryk Jaki przekonywał, że ma konkretną ofertę dla wyborców. Obszarem jego zainteresowania będzie bezpieczeństwo i wymiar sprawiedliwości. Drugim obszarem ma być polityka migracyjna.

- Widzieliście państwo, co dzieje się w zachodnich państwach, które szeroko otworzyły granice i nie potrafiły w sposób mądry chronić swoich obywateli. Będę bronił Polskę, aby tej niemądrej polityki migracyjnej nie wprowadzać - zaznaczył.

Kolejną ważną sprawą, o którą chce zabiegać Patryk Jaki jest powrót unii do korzeni chrześcijańskich.

- Europa ma bogate tradycje chrześcijańskie. Natomiast dzisiaj angażuje się bardzo duże pieniądze europejskie, aby z tymi wartościami walczyć. W poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego 250 razy głosowano w sprawie LGBT, pochodnymi tych głosowań były środki na te organizacje. To działanie całkowicie sprzeczne z wartościami, wokół których budowano wspólnotę - powiedział Patryk Jaki.

Kandydat do PE chce też zaangażować się w prace nad tworzeniem nowego budżetu UE. Krytykował jednocześnie eurodeputowaną Platformy Obywatelskiej, Różę Thun, argumentując, że ta często głosowała przeciw Polsce.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. W całej UE wybory zostaną przeprowadzone w dniach 23-26 maja.

Reklama