Na UJK można uzyskać tytuł doktora nauk prawnych

Data publikacji: 21.03.2019 17:00
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu od lewej: Jerzy Jaskiernia, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania UJK oraz Jacek Semaniak - rektor UJK

Na zdjęciu od lewej: Jerzy Jaskiernia, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania UJK oraz Jacek Semaniak - rektor UJK
Kielce. 21.03.2019 / Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego zyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk prawnych. Dziś o decyzji Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów poinformowały władze uczelni.

Jerzy Jaskiernia, dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania UJK podkreśla, że od uruchomienia kierunku prawnego minęło niespełna 4 lata.

- Przecież jeszcze nie tak dawno na palcach jednej ręki można było wskazać osoby, które są doktorami habilitowanymi nauk prawnych. Dziś mamy 12 profesorów i doktorów habilitowanych nauk prawnych, mamy 21 doktorów nauk prawnych. A więc ten rozwój kadrowy wydziału był bardzo istotną przesłanką dla Centralnej Komisji - twierdzi dziekan.

Zdaniem profesora Jacka Semaniaka, rektora kieleckiej uczelni uzyskanie uprawnień do nadawania stopnia doktora znacząco poprawia prestiż UJK. Poza tym jest to doskonała wiadomość dla studentów prawa, którzy chcieliby zająć się karierą naukową. Rektor ma nadzieję, że w najbliższym czasie UJK otrzyma kolejne uprawnienie do nadawania stopnia doktora.

- Bardzo zależy nam, żeby pojawiły się stosowne uprawnienia w zakresie nauk medycznych. Są one równie prestiżowe jak w przypadku nauk prawnych. W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek w tej sprawie do Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Czekamy na decyzję - informuje profesor Jacek Semaniak.

Obecnie kielecka uczelnia może nadawać stopień doktora w 12 dyscyplinach naukowych.

Tagi do tego wpisu
Reklama