Busko kusi amerykańskich kuracjuszy

Data publikacji: 22.03.2019 13:10
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie z dziennikarzami polonijnymi w BuskuZdroju. Na zdjęciu Anna Krupka  wiceminister sportu i turystyki

Spotkanie z dziennikarzami polonijnymi w Busku-Zdroju. Na zdjęciu Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki
Busko-Zdrój. 22.03.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Uzdrowisko w Busku-Zdroju walczy o amerykańskich kuracjuszy. Dziennikarze polonijni z USA spotkali się dziś z dyrekcją i pracownikami uzdrowiska. Wizyta miała pomóc w odpowiedzi na pytanie: jak zachęcić Amerykanów do odwiedzenia naszego regionu?

Spotkanie z dziennikarzami polonijnymi w Busku-ZdrojuBusko-Zdrój. 22.03.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka podkreśla, że z każdym rokiem coraz więcej mieszkańców Stanów Zjednoczonych decyduje się spędzić czas i przy okazji poratować zdrowie właśnie w Polsce.

- W samym 2017 roku Polskę odwiedziło około pół miliona Amerykanów, co stanowi około 19 procent wszystkich turystów. Dodatkowo wielu z nich zainteresowanych jest odwiedzeniem miejsc, w których mogliby podbudować zdrowie. Turystyka prozdrowotna z każdym rokiem zyskuje na popularności, dlatego też należy wykorzystać ten moment do promocji właśnie uzdrowisk, szczególnie Buska-Zdroju, które jest jednym z najlepszych w kraju - podkreśla minister Anna Krupka.

Jak mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, tym co stawia Busko ponad innymi kurortami w Polsce, jest jego szeroka oferta zapewniająca możliwość leczenia wielu schorzeń, co jest ewenementem w skali kraju. Dodatkowo znajduje się pomiędzy największymi miastami i portami lotniczymi, co dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność dla zagranicznych turystów.

Tomasz Popławski, który przez 15 lat pracował w mediach polonijnych, ma dla świętokrzyskiego uzdrowiska jedną radę - więcej odwagi. Jego zdaniem już teraz jest to jeden z najprężniej rozwijających się kurortów w Polsce, ale i na świecie. Zaznacza jednak, że aby w pełni wykorzystać okazję, już teraz należy podjąć odpowiednie kroki w celu wypromowania regionu na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie z dziennikarzami polonijnymi w Busku-Zdroju jest częścią większego programu „Go To Brand”, którego współorganizatorem jest Polska Organizacja Turystyczna. Jeszcze w tym roku przygotowana będzie kampania internetowa zachęcająca do turystyki prozdrowotnej, między innymi w województwie świętokrzyskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama