Artur Gierada: nie chcemy wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej

Data publikacji: 25.03.2019 08:29 / Data aktualizacji: 25.03.2019 10:35
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Artur Gierada  przewodniczący PO w Świętokrzyskiem

Artur Gierada - przewodniczący PO w Świętokrzyskiem
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Startujący w wyborach do Parlamentu Europejskiego kandydaci list Koalicji Europejskiej, to osoby kompetentne, które zadbają o rozwój silnej Polski w Europie - powiedział na naszej antenie poseł Artur Gierada, szef świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej.

Jak podkreślił, wśród nich są osoby mające ogromne doświadczenie w pracy jako europarlamentarzyści. Tu gość Radia Kielce wskazał nazwisko europosłanki PO Róży Thun, która jest „jedynką” w okręgu małopolsko- świętokrzyskim, czy niekandydującego z naszego okręgu Michała Boni.

Artur Gierada nie obawia się, że startujący z drugiego miejsca były marszałek Adam Jarubas z PSL w przypadku zdobycia poparcia gwarantującego mu wygrany mandat w PE, mógłby z niego zrezygnować.

- W 2011 roku, kiedy zdobył mandat do Sejmu, rzeczywiście wybrał pracę dla regionu tu na miejscu, dzisiaj jest tylko szeregowym radnym wojewódzkim. Myślę, że jego dodatkowe zajęcia nie byłyby przeciwskazaniem do jego dalszego rozwoju, choćby tego naukowego. Życzę mu dziś jak najlepszego wyniku wyborczego - powiedział Artur Gierada.

Poseł pytany, co łączy Platformę Obywatelską z innymi ugrupowaniami wchodzącymi w skład Koalicji Europejskiej stwierdził, że priorytetem ich wspólnych działań są silna i bezpieczna Europa.

- My nie chcemy wyprowadzać Polski z Unii Europejskiej, chcemy wzmacniać Polskę i Unię Europejską, dla nas ważne są takie wartości, jak demokracja, pluralizm, wolne sądy i media, my chcemy, żeby Polska była coraz silniejsza, chcemy mocnej integracji Unii Europejskiej - dodał Artur Gierada.

Jak już informowaliśmy, w sobotę w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej PO, która zatwierdziła kandydatów tej partii na listach Koalicji Europejskiej i zainaugurowała kampanię wyborczą. Z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego o mandat w Parlamencie Europejskim powalczą: na pierwszym miejscu Różna Thun, europosłanka PO i na piątym miejscu - obecny świętokrzyski europoseł Platformy Obywatelskiej Bogusław Sonik, który zajął miejsce Bogdana Wenty, po tym, jak został prezydentem Kielc.

Na drugim miejscu listy kandydatów Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko-świętokrzyskim znalazł się były marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej UE wybory odbędą się w dniach 23-26 maja. Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama