Sandra Drabik gwiazdą turnieju w Grudziądzu

Data publikacji: 26.03.2019 07:31
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Sandra Drabik

Sandra Drabik
17.02.2019 / Fot. Facebook Sandra Drabik

W Grudziądzu rozpoczną się w środę XIX mistrzostwa Polski seniorek i XVIII mistrzostwa Polski juniorek w boksie. Największą gwiazdą turnieju będzie niewątpliwie Sandra Drabik z KS Kickboxing Kielce. Na listach startowych jest w sumie osiem zawodniczek z regionu świętokrzyskiego.

Sandra Drabik to jedna z najbardziej utytułowanych polskich pięściarek. 30-letnia kielczanka jest m.in. srebrną i brązową medalistką mistrzostw Europy oraz wicemistrzynią Igrzysk Europejskich. Ma także w swoim dorobku osiem medali mistrzostw Polski (2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe).

W mieście nad Wisłą będą również boksować Sylwia Sobieraj i Krystyna Lakichuk z KKB RUSHH Kielce, Aleksandra Szczodrak, Natalia Stolarek i Iga Klepacz z KSZO Ostrowiec, Tatiana Pluta ze Staru Starachowice i Kinga Syska ze Skalnika Wiśniówka.

– Liczę szczególnie na występ Ukrainki Lakichuk. Nie ukrywam, że celujemy w złoto. Jeśli chodzi o pozostałe zawodniczki, wiele będzie zależało od losowania – stwierdził wiceprezes OZB w Kielcach Grzegorz Nowaczek.  

Walki finałowe w obu kategoriach wiekowych zaplanowano na sobotę. Grudziądz gościł będzie najlepsze polskie pięściarki już po raz czternasty.

Reklama