Piątka PiS i CPK tematem rozmów z ostrowczanami

Data publikacji: 26.03.2019 20:50
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Spotkanie z mieszkańcami i rozmowa na temat piątki PiS. Na zdjęciu senator PiS Jarosław Rusiecki

Spotkanie z mieszkańcami i rozmowa na temat piątki PiS. Na zdjęciu senator PiS Jarosław Rusiecki
Ostrowiec Świętokrzyski. 26.03.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Senator PiS Jarosław Rusiecki rozmawiał z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego o nowej "Piątce Prawa i Sprawiedliwości". Szerzej omawiał poszczególne propozycje i wyjaśniał zainteresowanym czemu mają służyć nowe pomysły.

Jak mówi mieszkanka Ostrowca Anna Podgórska, przyszła na spotkanie, aby dowiedzieć się o planach rządu. Przyznaje, że wcześniej nie słyszała zbyt wiele o „piątce”. Jej zdaniem spotkania z mieszkańcami to dobra praktyka, ponieważ na co dzień trudno jest zastać parlamentarzystów w swoich biurach, np. z powodu obrad Sejmu i Senatu czy częstych wyjazdów.

- Jestem emerytką i wiedziałam, że dostanę 1100 złotych, ale nic więcej. Mam też wnuki i prawnuki, będę mogła więcej inwestować w dzieci - mówi Anna Podgórska.

Senator Jarosław Rusiecki podkreśla, że właśnie dla takich osób organizowane są spotkania, które nie mają możliwości, aby dotrzeć do szerszych informacji.

- Nie wszyscy wiedzą i korzystają z informacji medialnych czy z Internetu. Taki bezpośredni kontakt pozwala przekazać rzetelną wiedzę. To także możliwość dyskusji nad tym, co należy zmienić, udoskonalić - mówi senator.

Jarosław Rusiecki poinformował także o założeniach tworzenia Centralnego Portu Komunikacyjnego, do którego ma prowadzić dziesięć tras kolejowych. W przypadku świętokrzyskiego jedna z nich przebiegać będzie przez Sandomierz i Ostrowiec Świętokrzyski. Trasa z Ostrowca do Radomia zostanie wybudowana od podstaw.

- Żeby z najdalszych zakątków Polski podróż pociągiem nie była dłuższa niż 2,5 godziny. Pociągi mają jeździć do 250 km/h, co będzie dużym skokiem cywilizacyjnym dla świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego - uważa senator.

Podobne spotkania będą się odbywać w gminach powiatu ostrowieckiego.

Z kolei w środę, 27 marca i czwartek, 28 marca z mieszkańcami Starachowic o nowej "Piątce Prawa i Sprawiedliwości" rozmawiał będzie poseł PiS Krzysztof Lipiec. W środę miejscem spotkania będzie remiza OSP w Michałowie przy ul. Ostrowieckiej (początek godzina 17.00), a w czwartek siedziba Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Wojska Polskiego 9. (początek godzina 17.00).

adv adv
Wiadomości
Reklama