LED-y oświetlą kolejne kieleckie ulice

Data publikacji: 27.03.2019 12:19
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Nowe lampy przy ulicy Warszawskiej

Nowe lampy przy ulicy Warszawskiej
Kielce. 27.03.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczął się kolejny etap wymiany oświetlenia na kieleckich ulicach. Inwestycja jest realizowana dzięki unijnej dotacji. W sumie ustawionych zostanie prawie 1200 nowych lamp, wykorzystujących technologię LED. Prace trwają teraz na ulicach: Jagiellońskiej, Poligonowej, Poleskiej i Warszawskiej - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Nowe lampy przy ulicy WarszawskiejKielce. 27.03.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Oprócz opraw wymienione zostaną również słupy oraz przewody zasilające. To pierwszy duży projekt, realizowany w tym roku. W drugim projekcie, zostanie wymienionych dodatkowo prawie 1900 lamp. Obejmie on jednak tylko ulice osiedlowe i peryferyjne - dodaje Jarosław Skrzydło.

Nowe lampy pojawią się na ulicach: Klonowej, Nowy Świat, Piekoszowskiej od Podklasztornej do Jagiellońskiej, Mielczarskiego od Grunwaldzkiej do Hożej, Częstochowskiej, Biskupa Kaczmarka, Biskupa Jaworskiego, Orkana, Alei Solidarności od Alei Tysiąclecia do ulicy Wschodniej, Alei Legionów, Śląskiej, Massalskiego, Ogrodowej, Ułańskiej oraz Podklasztornej od Krakowskiej do Gipsowej.

W sumie, w Kielcach jest 17 tysięcy punktów świetlnych, z tego 25 procent zostało już wymienione na energooszczędne. Koszt pierwszego projektu to około 7 milionów złotych. Drugi z kolei opiewa na niecałe 4 miliony złotych.

Nowe lampy przy ulicy WarszawskiejKielce. 27.03.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama