Wielkie oszustwo podatkowe. Właścicielka firmy stanęła przed sądem

Data publikacji: 27.03.2019 15:23
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

51-letnia Halina C., była właścicielka jednej z firm w powiecie ostrowieckim stanęła przed sądem. Kobieta jest podejrzana między innymi o oszustwa podatkowe. Do ujawnienia przestępstwa doszło w 2016 roku, w wyniku rozpoczętej przez Urząd Skarbowy kontroli.

Śledczy ustalili, że 51-letnia Halina C. składając deklaracje podatkowe za lata 2011-2014, każdorazowo podawała w nich nieprawdę. Kobieta miała zawyżać koszty uzyskania przychodu poprzez zaliczenie do nich nierzetelnych faktur. Tym samym miała pomniejszyć należny podatek dochodowy od osób fizycznych i VAT o 7,5 miliona złotych.

Ponadto, podejrzana nie przechowywała zgodnie z obowiązującym przepisami ksiąg podatkowych i innych wymaganych dokumentów, a dodatkowo wielokrotnie posłużyła się podrobionymi fakturami VAT. Halina C. została zatrzymana w listopadzie 2018 roku. Prokurator przedstawił jej zarzuty popełnienia łącznie 10 przestępstw.

Sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach informuje, że proces w tej sprawie rozpoczął się dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Oskarżona nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień. Podczas rozprawy przesłuchano także 8 świadków. Kolejni będą zeznawać 29 kwietnia.

Podobne wiadomości
Reklama