Policjanci przestrzegają studentów UJK

Data publikacji: 03.04.2019 14:33
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Spotkanie policji ze studentami UJK.

Spotkanie policji ze studentami UJK.
Kielce. 03.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Alkohol i brawura na drodze zabijają. Policjanci ze świętokrzyskiej drogówki przestrzegają przed nimi studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rozpoczęli akcję pod hasłem „Wyłącz brawurę, włącz myślenie”. Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że mundurowi chcą przypomnieć żakom między innymi o zdradliwych skutkach jazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków, a także brawurze za kierownicą.

Spotkanie policji ze studentami UJK. Na zdjęciu: Mariusz Bednarski oraz Joanna Żelezik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w KielcachKielce. 03.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce  

- Głównym grzechem młodych użytkowników dróg jest poczucie dużego doświadczenia i przecenianie swoich umiejętności, zaraz po zdobyciu uprawnień do kierowania pojazdami. Młodzi kierowcy nie myślą o tym, że nadmierna prędkość może zabić. Niestety ze statystyk policyjnych wynika, że najczęściej sprawcami tragicznych w skutkach wypadków są właśnie osoby młode do 24. roku życia - dodaje.

Mariusz Bednarski, przypomina, że okres wiosenny i słoneczna pogoda, to czas kiedy na drodze szczególną uwagę trzeba zwrócić na pojawiające się coraz częściej motocykle.

- Ostatnie dane z naszego województwa mówią już o dwóch ofiarach śmiertelnych wśród motocyklistów. Dlatego cały czas apelujemy do kierujących, aby zwracali uwagę na poruszające się często z dużą prędkością jednoślady - dodaje.

Podczas zajęć z funkcjonariuszami drogówki, studenci mogli między innymi obejrzeć niepublikowane filmy i zdjęcia z miejsc wypadków z udziałem młodych kierowców. Kolejne spotkanie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w ramach akcji „Wyłącz brawurę włącz myślenie” zaplanowano na 15 kwietnia.

Spotkanie policji ze studentami UJK.Kielce. 03.04.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama