Patryk Jaki: w maju ważne wybory dla przyszłości Polski i Europy

Data publikacji: 03.04.2019 18:21
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.04.2019 Daleszyce. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki spotkał się z mieszkańcami

03.04.2019 Daleszyce. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki spotkał się z mieszkańcami
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Daleszyce to kolejna miejscowość, którą odwiedził Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Podczas spotkania w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury podkreślał, jak ważne dla przyszłości Polski i Europy będą majowe wybory.

Parlamentarzysta przekonywał mieszkańców, że zadecydują one o tym, czy rewolucja obyczajowa, która dokonuje się w Europie Zachodniej, dotrze także do Polski.

- Unia Europejska czy też elity europejskie prowadzą zorganizowaną walkę z cywilizacją chrześcijańską. Ta walka jest niestety skuteczna. Tylko w ostatniej kadencji Europarlamentu aż 250 razy głosowano za różnymi prawami w sprawie LGBT, za czym szły pochodne w postaci dużych środków finansowych. Przykłady takiej działalności osłabiające rodzinę są prowadzone także w Polsce, czego przykładem jest forsowana przez władze Warszawy deklaracja LGBT- dodaje.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy podkreślał, że majowe wybory są także kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski i Europy. 

- Gdyby nie kalendarz wyborczy, który zdecydował, że w 2015 roku Zjednoczona Prawica wygrała ostanie wybory parlamentarne, poprzedni rząd PO-PSL był w stanie zgodzić się na przyjęcie przymusowych uchodźców. W moim przekonaniu nie ma żadnego przypadku w tym, dlaczego w naszym kraju nie doszło do zamachu terrorystycznego - dodał.

Patryk Jaki zaznaczał, że w swojej działalności jako europoseł szczególną uwagę będzie zwracał na kwestie prawne i równe traktowanie wszystkich krajów członkowskich wspólnoty.

W spotkaniu z wiceministrem sprawiedliwości w Daleszycach wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców. Dariusz Meresiński, burmistrz miasta i gminy Daleszyce podkreśla, że wysoka frekwencja mimo dosyć wczesnej pory wydarzenia świadczy o dużym zainteresowaniu majowymi wyborami.

- Mieszkańcy chcieli posłuchać, co do zaoferowania w swoim programie ma wiceminister Patryk Jaki. To ważne, aby tego typu spotkania przełożyły się na wysoką frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja - dodaje.

Zdaniem pani Barbary, która wzięła udział w spotkaniu z wiceministrem sprawiedliwości, obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości, którego przedstawicielem jest Patryk Jaki troszczy się o potrzeby zwykłych obywateli.

- Jesteśmy zadowoleni z tego spotkania. Podoba nam się polityka rządu PiS, który wspomaga zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Poprzednia władza tego nie robiła - zaznacza.

Dziś jeszcze Patryk Jaki spotka się z mieszkańcami gminy Masłów w Centrum Kultury Szklany Dom w Ciekotach. Będzie również rozmawiał z mieszkańcami Górna - początek tego spotkania o godzinie 19.00. W czwartek kandydat Zjednoczonej Prawicy w okręgu małopolsko-świętokrzyskiego będzie spotykał się z mieszkańcami powiatu kazimierskiego, gdzie odwiedzi Skalbmierz (godzina 16.00, Ośrodek Kultury ulica Szkolna) i Kazimierzę Wielką (godzina 17.00, Ośrodek Kultury).

Reklama