Krystyna Mirek opowiadała o swoim marzeniu

Data publikacji: 04.04.2019 07:05 / Data aktualizacji: 05.04.2019 06:04
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Pisarka mówiła o swojej karierze pedagogicznej, kiedy była polonistką w gimnazjum, a także o trudnej drodze do pisarstwa.

Opowiedziała o bardzo ważnej, dla niej, rodzinie oraz o pierwszych recenzentkach jej powieści, którymi są jej nastoletnie córki. Podkreślała najważniejsze wątki jej twórczości - powieści obyczajowych w których opisuje przede wszystkim świat kobiet.

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim przez wiele lat była nauczycielką języka polskiego i niemieckiego. Ma na koncie 2 książki m.in. "Pojedynek uczuć", "Szczęście za horyzontem", "Tylko jeden wieczór", "Obca w świecie singli", "Miłość z błękitnego nieba", "Tam, gdzie serce twoje" oraz cyklu "Willa pod kasztanem". Współpracuje z portalem "Polki.pl" pisząc felietony o tym, jak pogodzić wykonywany zawód i pełną miłości rodzinę.

Współpracuje też z gazetą "Pani Domu", w której ma swoją stałą rubrykę. Pisarka prowadzi także warsztaty oparte na swoim życiowym doświadczeniu, wieloletniej pracy z ludźmi oraz studiach pedagogicznych.

Spotkanie trwało blisko 2 godziny, a potem Krystyna Mirek podpisywała swoje książki.

Reklama