Kolorowo, radośnie i świątecznie podczas kiermaszu w starostwie

Data publikacji: 04.04.2019 13:00
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
04.04.2019 Kielce. Kiermasz wyrobów świątecznych w starostwie powiatowym

04.04.2019 Kielce. Kiermasz wyrobów świątecznych w starostwie powiatowym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Palmy, baranki, pisanki, stroiki i koszyczki, to niektóre ozdoby wystawione na przedświątecznym kiermaszu, w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Swoje prace prezentowali twórcy ludowi, koła gospodyń wiejskich, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej oraz lokalne instytucje. W tym roku swój udział zgłosiło 30 wystawców z całego powiatu kieleckiego.

Po raz kolejny na kiermaszu byli przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Belnie. Jak powiedziała Katarzyna Mochocka, która pomagała niepełnosprawnym w przygotowaniu ozdób, dla osób z różnymi dysfunkcjami, takie przedsięwzięcia są również formą terapii.

- Te ozdoby zaczynamy wykonywać już dwa miesiące wcześniej. Dzięki tej pracy nasi podopieczni rozwijają w ten sposób swoje zdolności manualne, mają okazję pokazać swoje dzieła – dodała Katarzyna Mochocka.

Stałą bywalczynią przedświątecznych kiermaszy w starostwie jest Wioletta Krzyżanowska. - Dla mnie nie być na tym kiermaszu, to tak jakby nie przygotować się odpowiednio do świąt. Tutaj można kupić wszelakie ozdoby do domu. To są przepiękne prace wykonane własnoręcznie, a przede wszystkim z materiałów naturalnych, czyli ze słomy, mchu, krepiny, bibuły, czy mchu – dodała Wioletta Krzyżanowska.

Kiermasz odbędzie się także w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Tam ozdoby Wielkanocne będzie można nabyć 11 kwietnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama