Przedsiębiorczość w cenie. Miliardy na innowacyjne projekty

Data publikacji: 04.04.2019 19:35
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Spotkanie przedsiębiorców w KPT w sprawie programu „Szybka Ścieżka” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na zdjęciu Andrzej Izworski - ekspert

Spotkanie przedsiębiorców w KPT w sprawie programu „Szybka Ścieżka” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na zdjęciu Andrzej Izworski - ekspert
Kielce / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Ponad 2 miliardy złotych zostanie w tym roku przeznaczone na wsparcie innowacyjnych projektów biznesowych z programu „Szybka Ścieżka” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dziś na ten temat rozmawiali w Kieleckim Parku Technologicznym przedsiębiorcy z kraju i regionu.

Na spotkaniu przedstawione zostały m. in. zasady Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Umożliwia on zdobycie dofinansowywania na rozwój dla firm prowadzących swoją działalność poza województwem mazowieckim.

Biznesmeni mieli przede wszystkim możliwość konsultacji z ekspertami w dziedzinie pozyskiwania funduszy. Jak mówi jeden z nich Andrzej Izworski, największym grzechem, jaki popełniają szczególnie nowe firmy, jest przecenianie swoich możliwości i brak zrozumienia rynku.

- Jeśli mamy jakiś nowy pomysł, to automatycznie traktujemy go jako innowacyjny. Należy jednak upewnić się, czy na ten oryginalny pomysł ktoś już wcześniej nie wpadł - mówi. Jak dodaje, wielu start-up’om brakuje oceny kosztów i wydatków związanych z wprowadzaniem swoich fantastycznych pomysłów.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 firm, zarówno z Krakowa czy Warszawy, ale także regionalni świętokrzyscy przedsiębiorcy. Jak mówi Karol Mazur z kieleckiej firmy Altar, największą zaletą tego spotkania była możliwość zdobycia kluczowej, ale często trudno dostępnej wiedzy potrzebnej młodej firmie.

Minimalna wartość proponowanych projektów to milion złotych, a maksymalna 50 milionów euro.
NCBR nabór wniosków prowadzi od początku kwietnia. Chęć udziału w programie „Szybka ścieżka” można składać poprzez stronę internetową www.ncbr.gov.pl.

Spotkanie przedsiębiorców w KPT w sprawie programu „Szybka Ścieżka” Narodowego Centrum Badań i RozwojuKielce. 04.04.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Reklama