34-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa sędzi i prokuratora

Data publikacji: 08.04.2019 12:38
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prokuratura Okręgowa w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko 34-letniemu mężczyźnie, który miał usiłować dokonać zabójstwa sędziego i prokuratora. Paweł K. podpalił budynek, w którym mieszka małżeństwo. O śledztwie poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka Prokuratury Krajowej, prokurator Ewa Bialik.

- Prokuratura Okręgowa w Kielcach wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko Pawłowi K., podejrzanemu o m.in. usiłowanie zabójstwa sędziego i prokuratora – podała Bialik.

Według ustaleń śledztwa 34-latek miał w nocy z 3 na 4 kwietnia obserwować dom małżeństwa prokuratora i sędzi. Około 1 w nocy, gdy para położyła się spać, mężczyzna podpalił budynek.

- Szczęśliwie pokrzywdzeni obudzili się chwilę później i zdołali się ewakuować z płonącego domu. Na miejsce przybyła straż pożarna i podjęła akcję gaśniczą – podała rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków, zabezpieczono nagrania z monitoringu i powołano biegłego z zakresu pożarnictwa, którego wstępna opinia pozwoliła na ustalenie przebiegu zdarzenia i wytypowanie potencjalnego sprawcy.

Paweł K. został zatrzymany 4 kwietnia wieczorem. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podziękował policji za szybką reakcję.

- Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości z zaangażowaniem wykonujący swój zawód mają prawo czuć się bezpiecznie. Państwo zawsze będzie zdecydowanie reagować w sytuacji ich zagrożenia. Dziękuję policji za tak szybką reakcję i ujęcie sprawcy – powiedział prokurator generalny.

Paweł K. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonych oraz sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, czyli domowi małżeństwa i pobliskim budynkom.

Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień. 7 kwietnia Sąd Rejonowy w Kielcach tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Reklama