Nie ma zainteresowania działkami przy Langiewicza. Czy będzie kolejny przetarg?

Data publikacji: 08.04.2019 14:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.11.2018 Kielce. Dawny szpitalik dziecięcy przy ulicy Langiewicza

23.11.2018 Kielce. Dawny szpitalik dziecięcy przy ulicy Langiewicza
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zarząd województwa świętokrzyskiego po raz trzeci będzie musiał ogłosić przetarg na sprzedaż działek po byłym szpitalu dziecięcym przy ulicy Langiewicza. Przypomnijmy, do poprzednich dwóch postępowań nie zgłosił się żaden chętny do wpłacenia wadium, co było wymagane by przystąpić do przetargu.

Zarząd województwa podczas jednego z najbliższych posiedzeń zdecyduje o ponownym ogłoszeniu przetargu - informuje Marek Bogusławski, członek zarządu odpowiedzialny za ochronę zdrowia.

- Zależy nam na tym, by te działki jak najszybciej znalazły nowego nabywcę. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Dlatego będziemy się musieli zastanowić, czy nie obniżyć ceny tych działek - mówi Marek Bogusławski.

Roczne utrzymanie nieruchomości po byłym szpitalu, to 120 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel wykłada urząd marszałkowski.

Zdaniem Krzysztofa Wojsy, doradcy rynku nieruchomości, powodów problemu ze sprzedażą działek przy ulicy Langiewicza jest kilka.

- Powodem może być przeszacowanie tej nieruchomości. Poza tym, na działce znajdują się budynki, które powstały kilkadziesiąt lat temu i ich wyburzenie z pewnością będzie dużo kosztować. Miejsce jest bardzo atrakcyjne dlatego dla tych gruntów powinien być uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W mojej opinii większe szanse sprzedaży istniałyby wtedy, gdyby te działki zostały podzielone na kilka mniejszych - dodaje Krzysztof Wojsa.

Jak informowaliśmy, zarząd województwa chce sprzedać dwie działki po byłym szpitalu. Większa z nich mierząca 3 hektary wyceniona została na 25 milionów złotych, a druga o powierzchni 94 arów na 800 tysięcy złotych.

To już kolejna próba sprzedaży tych parceli. Jak informowaliśmy, poprzedni zarząd województwa wycenił większą z działek na 31,5 miliona złotych. Do tamtego postępowania nie zgłosił się żaden chętny, dlatego obecny zarząd obniżył jej cenę. Natomiast za mniejszą, kwota pozostaje niezmienna.
Szpitali przy ulicy Langiewicza zakończył działalność w 2015 roku i przeniósł się do nowo wybudowanego Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii, które działa w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Reklama