Dworzec w Skarżysku poczeka na remont

Data publikacji: 08.04.2019 18:06
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.05.2016 Skarżysko Kamienna. Węzeł PKP. Dworzec. Pociąg.

10.05.2016 Skarżysko Kamienna. Węzeł PKP. Dworzec. Pociąg.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przebudowa dworca kolejowego w Skarżysku-Kamiennej zawieszona. Na realizacje inwestycji zabrakło ponad 40 milionów złotych. Przetarg został unieważniony, ale PKP nie rezygnują z przedsięwzięcia.

Jak wyjaśnia Izabela Miernikiewicz, rzecznik Polskich Kolei, trwają analizy rynkowe, które mają pozwolić na wyłonienie wykonawcy w trakcie następnego konkursu ofert, który planowany jest jeszcze w tym roku.

Prace pierwotnie oszacowano na prawie 40 milionów zł, a zakończenie planowane było na 2021 rok. Swoje oferty złożyły dwie firmy, ale obie znacząco przekraczały budżet. Pierwsza oferta opiewała na prawie 110, a druga na 85 milionów złotych.

Modernizacja stacji Skarżysko-Kamienna zakłada remont wszystkich peronów oraz budowę ponad 120-metrowego tunelu pod liniami kolejowymi. Podziemne przejście ma zastąpić dotychczas używaną kładkę. Na stacji wymienione będą również tory i sieć trakcyjna.

Remont stacji w Skarżysku-Kamiennej jest częścią większego projektu przebudowy linii kolejowej nr 25 Skarżysko-Kamienna – Sandomierz.

Reklama