Wojewoda na wielkanocnym spotkaniu z kombatantami

Data publikacji: 09.04.2019 15:20
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
09.04.2019 Kielce. WDK. Wojewoda Agata Wojtyszek spotkała się przy świątecznym stole z przedstawicielami środowisk kombatanckich oraz działaczami opozycji antykomunistycznej

09.04.2019 Kielce. WDK. Wojewoda Agata Wojtyszek spotkała się przy świątecznym stole z przedstawicielami środowisk kombatanckich oraz działaczami opozycji antykomunistycznej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Grupa kombatantów i osób represjonowanych z województwa świętokrzyskiego wzięła udział w wielkanocnym spotkaniu z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek. List do uczestników spotkania skierował szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych minister Jan Józef Kasprzyk.

Agata Wojtyszek podkreśla, że spotkanie wielkanocne jest swego rodzaju podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy swoją postawą dają lekcję patriotyzmu dla przyszłych pokoleń. - Dzięki tym ludziom żyjemy w wolnym, niepodległym kraju. Mamy to szczęście, że te osoby jeszcze są wśród nas, dlatego chcemy wykorzystać ten fakt, by wspólnie zasiąść do wielkanocnego stołu - zaznacza.

Jak podkreśla senator Krzysztof Słoń z Prawa i Sprawiedliwości, tego rodzaju spotkania z zasłużonymi dla kraju osobami są niezwykle cenne, zwłaszcza dla młodszych pokoleń.

- Kombatanci czasów II wojny światowej, a także osoby represjonowane z czasów komunistycznego terroru, kiedy władze naszej Ojczyzny nie liczyły się z prawami demokracji, są świadectwem, że bez nich radość z odzyskania niepodległej Ojczyzny nie byłaby pełna. Dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy się spotkać w tym gronie - zaznacza.

W spotkaniu wziął udział między innymi Adam Ślufarski z Gowarczowa, były działacz opozycji antykomunistycznej, internowany w stanie wojennym, podkreśla, że inicjatywa spotkań jest bardzo cenna. - Dzięki takim wydarzeniom, możemy integrować nasze środowisko. To także okazja do wspólnych rozmów świątecznej atmosferze - zaznacza.

Starosta kielecki Mirosław Gębski zaznaczył, że młode pokolenie musi otaczać szczególną troską te osoby, które w przeszłości aktywnie walczyli o wolną Polskę, a bez ich odwagi i determinacji prawdopodobnie nie udałoby się odzyskać niepodległości.

Reklama