Mieszkańcy Skarżyska poznali szczegóły nowej "Piątki PiS"

Data publikacji: 09.04.2019 15:38
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami w sprawie założeń tzw. Nowej Piątki PiS

Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami w sprawie założeń tzw. Nowej Piątki PiS
Skarżysko-Kamienna. 09.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Rząd Prawa i Sprawiedliwości, to rząd z sercem i kieruje się tym, co ważne dla mieszkańców – mówiła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podczas spotkania z mieszkańcami Skarżyska Kamiennej.

Skarżysko to kolejne miejsce, w którym odbyła się prezentacja założeń nowej "Piątki PiS". W czasie indywidualnych rozmów jest okazja do informowania o założeniach programu rządowego oraz wyjaśniania kwestii organizacyjnych.

Jak podkreśla Agata Wojtyszek, wiele pytań dotyczy procedury składania wniosków o wypłaty pięciuset złotych na pierwsze dziecko. Emeryci z kolei pytają o formalności związane z tzw. trzynastą emeryturą. Na pytania odpowiadają pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, dziś również wojewoda.
Dotychczas, pracownicy Urzędu Wojewódzkiego odwiedzili kilkadziesiąt gmin w całym województwie. Spotkania odbyły się w większości gmin powiatu kieleckiego, staszowskiego, włoszczowskiego i koneckiego. Teraz kolej na północną część województwa.

Następne spotkanie w ramach promocji nowej piątki odbędzie się w środę w Opatowie. Wojewoda z mieszkańcami spotka się w sobotę na targowisku miejskim o 8.00. Program #NowaPiątka składa się z pięciu elementów. To świadczenie rodzinne 500 plus od pierwszego dziecka, zwolnienie z podatku PIT osób pracujących do 26. roku życia, obniżenie podatku PIT z 18 na 17 procent oraz niższe podatki od pracy dla wszystkich. Program zakłada także przywrócenie połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami oraz dodatkową, trzynastą emeryturę.

Spotkanie wojewody Agaty Wojtyszek z mieszkańcami w sprawie założeń tzw. Nowej Piątki PiSSkarżysko-Kamienna. 09.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Reklama