W "Plantacji" porozmawiają o Kielcach

Data publikacji: 09.04.2019 15:41
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś w klubokawiarni „Plantacja” – odbędzie się trzecia odsłona cyklu „Jestem z miasta". Spotkanie poprowadzi doktor socjologii - Magdalena Piłat-Borcuch z UJK. Opowie o włączaniu mieszkańców w procesy decyzyjne, które dzieją się w mieście i o tym, jak prowadzić działania partycypacyjne. Ale także czy partycypacja zawsze ma sens i co oznacza traktowanie mieszkańca miasta jako „eksperta”.

Przypomnijmy, Magdalena Piłat-Borcuch, jest adiunktem na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i autorką książki „Design, designer i metamorfozy miejskie. Studium socjologiczne” oraz kilkudziesięciu publikacji związanych z tą problematyką, a także współautorką raportu „Jak ożywić centrum miasta. Przypadek Kielc”. Raport ten powstał w oparciu o opinie mieszkańców, którzy udzielili odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie internetowej zorganizowanej w okresie od listopada do grudnia 2015 roku.

Spotkanie z cyklu „Jestem z miasta" rozpocznie się o godzinie 18:00 w Klubokawiarni "Plantacja" przy ul. Planty 9 w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama