Niezwykłe, bo interaktywne obrazy na wystawie w Stąporkowie

Data publikacji: 11.04.2019 13:20
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Wystawa Intermedialne obiekty świetlne

Wystawa "Intermedialne obiekty świetlne"
Fot. mat. prasowe

Niezwykła wystawa zostanie otwarta w czwartek, 11 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie. Znajdą się na niej interaktywne prace doktora Mariana Guzikowskiego. Katarzyna Sorn, dyrektor Ośrodka Kultury w Stąporkowie mówi, że są to prace malowane światłem.

- Jest w nich sporo elektroniki. Te obrazy świecą. Są to wielkoformatowe, ciężkie konstrukcje. Przez płyty, które są specjalnie rysowane, prześwituje światło w rożnych kolorach i to, co jest w nich najciekawsze, oprócz oczywiście filozofii powstania tych prac, to to, że można zmieniać kolory na tych obrazach. Przy niektórych z nich są umieszczone piloty i przy ich pomocy można zmieniać barwy nie tylko z ciepłych na zimne, czy odwrotnie, ale również w szerszym wymiarze, wielokolorowo. To świetna zabawa - podkreśla.

Walory obrazów będzie podkreślała specjalnie zaaranżowana, wyciemniona sala, w której będą prezentowane.

Autorem prac jest Marian Guzikowski, od niedawna doktor nauk plastycznych. Prezentowane na wystawie „Interaktywne obiekty świetlne” były tematem jego rozprawy doktorskiej. Artysta przez wiele lat był związany z zawodem ekonomisty, choć od dzieciństwa interesował się sztuką. W 2007 roku, realizując marzenia, rozpoczął studia artystyczne na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył je z wyróżnieniem w 2012 roku. W tym też roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Pracę doktorską obronił w 2017 roku. Brał udział w ośmiu wystawach indywidualnych oraz 10 zbiorowych.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia, o godzinie 18.00, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama