Popłynięcie łódką po stawie największą atrakcją Retro Pikniku [PROGRAM]

Data publikacji: 11.04.2019 21:27
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja przed Retro Piknikiem

Konferencja przed Retro Piknikiem
Kielce. 11.04.2019 / Fot. Urząd Miasta Kielce

4 i 5 maja w kieleckim Parku Miejskim odbędzie się "Retro Piknik" Impreza przeniesie nas do okresu międzywojennego. Wspólnie przygotowują ją miejskie instytucje kultury oraz lokalne stowarzyszenia. W planach są: koncerty, kino letnie, warsztaty dla najmłodszych, a na staw w parku wrócą łódki. O szczegółach imprezy mówiono podczas konferencji zorganizowanej w kieleckim ratuszu.

Park będzie podzielony na kilka stref, w których będą odbywały się różne zajęcia nawiązujące do dwudziestolecia międzywojennego, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych i rodzin.

Strefę zabawy przygotuje Muzeum Zabawy i Zabawek. Anna Tyszewicz-Obara, zastępca dyrektora instytucji informuje, że przypomniane zostaną tam dawne gry jak np. toczenie fajerki, czy strzelanie gałgankami do stracha na wróbla. Poza tym najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w grę w mini kręgle, krokieta, czy cymbergaja

Tomasz Rejmer, dyrektor Domu Kultury Białogon informuje, że w strefie wypoczynku, która zostanie zorganizowana przy stawie, chętni będą mogli skorzystać z leżaków, do dyspozycji będą też koce piknikowe. - Będzie można także popływać po stawie, jednak żeby wypożyczyć łódkę konieczne będzie wykonanie resuscytacji na fantomie – dodaje Tomasz Rejmer

Poza tym wieczorem odbędą się retro potańcówki i projekcje przedwojennych filmów. Organizatorzy zachęcają do przyjścia w strojach stylizowanych na modzie tego okresu. Będzie także istniała możliwość ich wypożyczenia. Najlepsze retro stylizacje będą prezentowane na scenie i nagradzane.

Program Retro Pikniku

adv adv
Wiadomości
Reklama