Terytorialsi oddali krew

Data publikacji: 14.04.2019 07:37 / Data aktualizacji: 14.04.2019 11:30
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
14.04.2019 Kielce. Żołnierze ŚBOT oddają krew

14.04.2019 Kielce. Żołnierze ŚBOT oddają krew
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 100 żołnierzy z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej włączyło się w akcję „SpoKREWnieni Służbą”. Dziś honorowo oddali krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który przyjechał do jednostki na kieleckiej Bukówce.

Wśród krwiodawców był m.in. szeregowy Wojciech Niebelski, który od kilku lat regularnie oddaje ten bezcenny lek.

- Krwi ludzkiej absolutnie nie da się podrobić, a jest duże na nią zapotrzebowanie. Potrzebują jej nie tylko wojskowi, ale przede wszystkim osoby cywilne. Krew potrzebna jest także w przemyśle farmaceutycznym. Dlatego, jeżeli można zrobić komuś taki prezent, to myślę, że warto - dodał Wojciech Niebelski.

Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, który sam honorowo krew oddaje od 2004 roku przypomina, że terytorialsi zachęcają do oddawania krwi nie tylko dziś.

- Od niedawna w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej uruchomiła klub Honorowych Dawców Krwi nr 510. W tym miesiącu to pierwsza zbiórka na cel naszego centrum, ale także dla naszego klubu - dodał Daniel Woś.

Pomysłodawcami akcji „SpoKREWnieni Służbą” jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Obecnie największe zapotrzebowanie jest na krew grup: 0 i B Rh minus oraz A, AB i 0 Rh plus.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama