Radni zgodzili się. Będą podwyżki

Data publikacji: 15.04.2019 13:56
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 15.04.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

To już pewne. Pracownicy ośrodków kultury podległych marszałkowi dostaną podwyżki pensji. Mają trafić zwłaszcza do tych osób, które zarabiają najmniej. Tak podczas sesji sejmiku zadecydowali radni.

Większe pobory dla pracowników zostaną wprowadzone w siedmiu instytucjach kultury: Muzeum Wsi Kieleckiej, Teatrze imienia Stefana Żeromskiego, Filharmonii Świętokrzyskiej, Muzeum Narodowym, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, Wojewódzkim Domu Kultury i Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. We wszystkich tych placówkach zatrudnionych jest obecnie około 600 osób.

Łączna kwota przeznaczona dla tych ośrodków to niemal milion 400 tysięcy złotych. Jak podkreśla marszałek Andrzej Bętkowski - o podziale pieniędzy pomiędzy pracowników zadecydują dyrektorzy placówek.

- Będziemy rekomendować, aby podwyżki objęły zwłaszcza osoby, które w tej chwili zarabiają najmniej, czyli pracowników kultury najniższego szczebla i pracowników merytorycznych - podkreślił. Przesunięcia w budżecie dotyczą także zwiększenia funduszy na wydarzenia kulturalnie organizowane w naszym regionie.

Wojewódzki Dom Kultury otrzyma pieniądze na organizację konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo - smaki regionu”, dożynki wojewódzkie i prezydenckie oraz Hubertusa Świętokrzyskiego. Muzeum Wsi Kieleckiej otrzyma z kolei pieniądze na promocję dziedzictwa kulturowego.

Marszałek dodał, że w kolejnych latach pieniądze na wynagrodzenia dla pracowników kultury jeszcze się zwiększą. Będzie to rocznie ponad 2 miliony złotych.

Reklama