Na Rynek już nie wjedziemy [MAPA]

Data publikacji: 15.04.2019 15:06
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.02.2019 Kielce. Widok na Rynek

12.02.2019 Kielce. Widok na Rynek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od poniedziałku, 15 kwietnia nie wjedziemy samochodem na kielecki Rynek. Miejski Zarząd Dróg zmienił organizację ruchu, po konsultacjach społecznych z mieszkańcami Kielc. Największe zmiany dotyczą samego placu, gdzie wprowadzony został całkowity zakaz wjazdu dla samochodów na północną pierzeję.

Wyjątkiem są pojazdy zaopatrzenia, które będą mogły tam wjechać od 6 do 12 - informuje Paweł Kabza, dyrektor Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością w ratuszu.  

Na ulicy Piotrkowskiej, od placu Konstytucji 3 Maja do skrzyżowania z ulicą Kozią wprowadzono ruch jednokierunkowy. Wyznaczono również 11 miejsc postojowych. Bez zmian pozostanie ruch ulicami Orlą i Warszawską. Zachowany został przejazd z ulicy Bodzentyńskiej przez Plac Świętej Tekli. Ruch rowerowy będzie odbywać się bez zmian. Postój taksówek został przeniesiony z Rynku na ulicę Bodzentyńską.

Mieszkańcy Kielc, przez dwa miesiące mogli głosować na temat planowanych zmian. Decyzja o zamknięciu przejazdu przez Rynek w kierunku Piotrkowskiej przeważyła siłą jednego z 1400 głosów.

Zmiany w ruchu na RynkuKielce / Fot. MZD Kielce

Reklama