Rolnicy mogą liczyć na pomoc. Ruszyły szkolenia

Data publikacji: 15.04.2019 15:45
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szkolenie dla rolników w Jędrzejowie. Przemawia wiceminister Anna Krupka

Szkolenie dla rolników w Jędrzejowie. Przemawia wiceminister Anna Krupka
Jędrzejów. 15.04.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

O ułatwieniach dla rolników przy składaniu wniosków na modernizację gospodarstw rolnych, a także o pomocy finansowej, z której mogą skorzystać ci, którzy ponieśli straty, spowodowane klęskami żywiołowymi mówiono dziś podczas szkolenia dla rolników w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Biuro Powiatowe ARiMR w Jędrzejowie.

Józef Cepil, dyrektor oddziału regionalnego agencji w Kielcach chciał przypomnieć rolnikom o złożeniu elektronicznych wniosków o dopłaty tak, by nie zostawiali tego na ostatni dzień. Jak dodał ważne jest, aby uczulić rolników, ponieważ z automatu nie otrzymają płatności bezpośrednich.

W spotkaniu wzięła udział wiceminister Anna Krupka. Jak mówiła, rząd PiS stawia na rolnictwo, dlatego chce wzmacniać ten potencjał rolnictwa i obszarów rolnych, które w Polsce są bardzo ważne, czyli zdrową żywność. W tym celu rząd planuje działania w synergii z nowym składem Komisji Europejskiej wyłonionym po nadchodzących wyborach.

- Plujemy działania, które mają potencjał rolnictwa w województwie świętokrzyskim i w Polsce jeszcze bardziej wzmocnić - mówiła wiceminister Anna Krupka.

W spotkaniu udział wzięła m.in. Bożena Grabek, sołtys wsi Swaryszów w gminie Sędziszów. Jak powiedziała, przyjechała w imieniu mieszkańców wsi, którzy teraz przed świętami są bardzo zajęci. Najbardziej interesował ją temat dotyczący składania e-wniosków.

ARiMR zorganizowała spotkanie również we Włoszczowie. W najbliższy czwartek, 18 kwietnia spotkanie odbędzie się w Pacanowie, 29 kwietnia w Pawłowie w powiecie starachowickim i w Bałtowie w powicie ostrowieckim, natomiast 30 kwietnia w Kazimierzy Wielkiej.

Reklama