Rozpoczął się nabór do żłobków

Data publikacji: 15.04.2019 17:59
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Bilcza. 23.08.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

700 miejsc w żłobkach przygotowało w tym roku miasto Kielce. Nabór właśnie się rozpoczął. Jak mówi Beata Kurtyka z Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego kieleckiego ratusza rodzice mogą wybrać tylko jeden żłobek.

- Rekrutacja do żłobków samorządowych oraz do żłobka Uśmiech Malucha prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie odbywa się za pomocą systemu elektronicznego. W naborze uczestniczyć mogą dzieci, które na 1 września danego roku będą miały ukończony 20 tydzień życia - tłumaczy Beata Kurtyka.

Logowanie przeprowadzamy na stronie nabor.edukielce.pl. Później z wydrukowanym wnioskiem musimy pójść do wybranej placówki. Nabór do żłobków ma dwa etapy. Pierwszy od 15 kwietnia do 28 kwietnia dotyczy osób, których dziecko już w ubiegłym roku do żłobka chodziło. Muszą oni potwierdzić chęć dalszego korzystania z placówki.

Jak informuje Beata Kurtyka, w dniach od 6 do 17 maja w rekrutacji mogą brać rodzice dzieci, które do żłobka nie chodziły.

- 31 maja rodzice będą mogli zalogować się na swoje konto i zobaczą status swojego dziecka, czy zostało przyjęte, czy nie. Mogą też przejść się do żłobka i tam na miejscu sprawdzić listę dzieci przyjętych. Listy powinny zostać wywieszone około godziny 14.00 - mówi Beata Kurtyka.

O tym, które dziecko dostanie miejsce decyduje rekrutacja. Dodatkowe punkty otrzymują dzieci, które w ubiegłym roku się do placówki nie dostały i są na liście oczekujących. Punkty dostają też między innymi maluchy z rodzin wielodzietnych, z orzeczeniem o niepełnosprawności, dzieci z rodzin zastępczych, jak też dzieci pracujących lub uczących się jeszcze rodziców.

Miesięczna opłata, którą obecnie rodzic ponosi za żłobek to 100 złotych miesięcznie oraz 5.5 złotego dziennie w ramach stawki żywieniowej. Beata Kurtyka podkreśla, że jest to najniższa opłata w kraju.

Reklama