Gmina Zagnańsk stawia na ekologię

Data publikacji: 17.04.2019 17:50
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Paweł Klepka / Radio Kielce

W gminie Zagnańsk powstanie nowoczesny punkt selektywnej zbiórki śmieci. Budowa kosztować będzie prawie milion 800 tysięcy złotych, z czego ponad 1 milion 200 tysięcy złotych pochodzi z funduszy unijnych - informuje wicemarszałek Renata Janik.   To dosyć duże dofinansowanie, ale na pewno przyda się mieszkańcom. Cieszymy się, że teraz będą w większym stopniu segregować odpady, co też wpłynie na ochronę środowiska - mówi wicemarszałek.

Cieszymy się, że teraz będą w większym stopniu segregować odpady, co też wpłynie na ochronę środowiska - mówi wicemarszałek.

Punkt powstanie w Kołomani, gdzie odpady będą zbierane w wydzielonych pojemnikach, a następnie przekazywane do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.
Jak mówi wójt Wojciech Ślefarski, powstanie punktu przyczyni się do zwiększenia ilości odpadów zbieranych w sposób selektywny, co niesie za sobą wiele korzyści. 

- Dzięki temu w gminie będzie mniej wysypisk śmieci, materiały będziemy mogli poddawać recyklingowi. Zwiększy się odbiór takich odpadów, jak metale, tworzywa sztuczne, zużyty sprzęt elektroniczny, opony czy odpady biodegradowalne - wylicza.

W ramach inwestycji teren zostanie ogrodzony, oświetlony, zamontowany będzie także monitoring.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama