Dzięki tym inwestycjom jest bezpieczniej

Data publikacji: 17.04.2019 18:52
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
17.04.2019 Kielce. ŚUW. Konferencja prasowa na temat bezpieczeństwa. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach
insp. Artur Bielecki, senator Krzysztof Słoń i wojewoda Agata Wojtyszek

17.04.2019 Kielce. ŚUW. Konferencja prasowa na temat bezpieczeństwa. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki, senator Krzysztof Słoń i wojewoda Agata Wojtyszek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 250 tysięcy złotych na 7 projektów poprawiających bezpieczeństwo otrzymały świętokrzyskie urzędy, instytucje i stowarzyszenia. To część programu „Razem Bezpieczniej”, który zakłada realizację przedsięwzięć związanych z poprawą bezpieczeństwa. Jego beneficjentami mogą być samorządy oraz organizacje pozarządowe. Inicjatywa organizowana jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W tym roku dofinansowanie otrzymały: gmina Mirzec i powiat kielecki oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i stowarzyszenie Aktywności Zawodowej „Passa” w Kielcach. Wśród najciekawszych pomysłów znajdują się m. in. warsztaty samoobrony dla kobiet, kursy pierwszej pomocy, czy inteligentne przejścia dla pieszych.

Jak zaznacza wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, program z roku na rok realnie wpływa nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale też świadomość mieszkańców. Dodaje, że dodatkową korzyścią wynikającą z jego realizacji jest silniejsza współpraca między władzami województwa, samorządami i stowarzyszeniami czy instytucjami działającymi w regionie.

Senator PiS Krzysztof Słoń zwraca uwagę na różnorodność zgłoszonych projektów dodając, że bardziej na uwagę zasługują te, które skupiają się na zapobieganiu niebezpiecznym sytuacjom, niż te dotyczące walki ze skutkami tragedii.

Jak mówi zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach Artur Bielecki, tego typu inicjatywy rządowe nie są jedynie oddolnymi akcjami, ale też w realny sposób pomagają w działaniach służb na co dzień zajmujących się bezpieczeństwem mieszkańców.

W ostatnich trzech latach województwo świętokrzyskie zrealizowało 24 projekty o łącznej kwocie prawie miliona 200 tysięcy złotych. W tym roku ministerstwo przekazało na realizację programu w całym kraju prawie 6 milionów złotych.

adv adv
Wiadomości
Reklama