Zabił brata bliźniaka. Zapadł wyrok

Data publikacji: 24.04.2019 12:45
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Rozprawa Wojciecha Z. Mężczyzna odpowiada za zabójstwo brata

Rozprawa Wojciecha Z. Mężczyzna odpowiada za zabójstwo brata
Kielce. 24.04.2019 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

10 lat pozbawienia wolności - to wyrok w sprawie Wojciecha Z., oskarżonego o zabójstwo brata bliźniaka. Do zdarzenia doszło w marcu ubiegłego roku, w miejscowości Tudorów w powiecie opatowskim.

Jak ustalili śledczy, pomiędzy braćmi doszło do kłótni. W jej trakcie oskarżony Wojciech Z. zadał swojemu bliźniakowi serię ciosów kawałkiem drewna oraz nogą. Dopiero po pewnym czasie zadzwonił na pogotowie ratunkowe. Jeszcze tej samej nocy został zatrzymany.

Z opinii biegłych wynika, że w chwili popełnienia czynu miał ograniczoną, w sposób znaczny, zdolność do pokierowana swoim postępowaniem. Sędzia Krzysztof Rachwał powiedział, że konflikt między braćmi trwał od kilku lat z różnym nasileniem.

- Bywało różnie. Raz jeden z nich był pokrzywdzony, raz drugi. 23 marca 2018 roku doszło jednak do zdarzenia, które odbiegało od wszystkich dotychczasowych. Wcześniej zdarzało się, że bracia używali wobec siebie przemocy i znieważali się, ale nigdy wcześniej ciosy nie były zadawane z tak dużą siłą - powiedział sędzia.

Sąd wymierzając wyrok wziął pod uwagę fakt, że oskarżony przyznał się do winy i opisał okoliczności zdarzenia.

- Bracia żyli sami, a w sąsiedztwie nie było osób, które mogłyby coś na temat zdarzenia powiedzieć. Ponadto Wojciech Z. wyraził skruchę i żałuje tego co się stało - uzasadniał sędzia Krzysztof Rachwał.

Wyrok, który zapadł w Sądzie Okręgowym w Kielcach jest nieprawomocny.

Reklama