Patryk Jaki ponownie wzywa Różę Thun do debaty

Data publikacji: 24.04.2019 15:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja Patryka Jakiego  wiceministra sprawiedliwości na kieleckim Rynku. Na zdjęciu od lewej Patryk Jaki  wiceminister sprawiedliwości i Grzegorz Banaś  przewodniczący Komisji Strategii Promocji i Współpracy z Zagranicą

Konferencja Patryka Jakiego - wiceministra sprawiedliwości na kieleckim Rynku. Na zdjęciu (od lewej): Patryk Jaki - wiceminister sprawiedliwości i Grzegorz Banaś - przewodniczący Komisji Strategii Promocji i Współpracy z Zagranicą
Kielce. 24.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, a także kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego wezwał eurodeputowaną Platformy Obywatelskiej Różę Thun do debaty w sprawie fundacji „Otwarty Dialog”.

Podczas środowego spotkania z dziennikarzami na Rynku w Kielcach Patryk Jaki odniósł się do doniesień brytyjskich mediów, które ujawniły, że Fundacja Otwarty Dialog, była narzędziem  wywierania przez Rosję  nacisku na różne państwa.

- Okazuje się, że moja główna kontrkandydatka w majowych wyborach Róża Thun wielokrotnie broniła tej fundacji, która według tego co piszą brytyjskie media jest rosyjską agenturą. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mają prawo wiedzieć czy eurodeputowana z małopolski i świętokrzyskiego świadomie wspierała fundację Otwarty Dialog. Dlatego chcę zaprosić do debaty panią Różę Thun, aby wyjaśniła swoją znajomość z przedstawicielami tej fundacji - zaznacza.

Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że Róża Thun już raz w tej kampanii odmówiła udziału w debacie z nim w sprawie praworządności w Krakowie.

Konferencja Patryka Jakiego - wiceministra sprawiedliwości na kieleckim Rynku. Po prawej Patryk Jaki - wiceminister sprawiedliwościKielce. 24.04.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Chcę ponowić to wezwanie. Jeżeli pani poseł nie ma odwagi stanąć do niej w Krakowie, może zrobić to tutaj na Rynku w Kielcach. Mieszkańcy Kielc i województwa świętokrzyskiego mają prawo widzieć kto ich reprezentuje i kto stara się o ich poparcie - dodaje.

Patryk Jaki zaznacza, że jest otwarty do debaty i może przystąpić do niej w każdej chwili i w każdym miejscu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama